1. A prioritások meghatározása
Elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk saját céljainkkal és azok fontossági sorrendjével. Fogjon egy papírt és tollat, és írja le, melyek a legfontosabb céljai. Gondoljon mindenre: iskola, munka, család, hobbi vagy akár utazás. Határozza meg, mi az igazán fontos, és rendelje hozzá a teendőket ezekhez a célokhoz. Ne féljen nagyot álmodni, és adjon minden egyes célnak egy fontossági értéket egy 1-től 5-ig terjedő skálán.
2. Maximális időkihasználás
Ha 17 órakor végez a munkával, az nem jelenti, hogy a napnak vége van. Használja ki az estéjét is! Tervezzen be tevékenységeket, mint például sport, kutyasétáltatás, vagy egy kellemes vacsora készítése. A nap végi idő is lehetőséget adhat feltöltődésre és kikapcsolódásra.
3. Teendőlista: a legjobb szárnysegéd
Készítsen listát a feladatokról, amelyeket el kell végeznie, és bontsa le őket napokra, hetekre vagy akár hónapokra. Így sokkal könnyebb lesz követni a haladást, és nem fog stresszt okozni az időhiány. Ne feledkezzen meg kellemes tevékenységeket is beilleszteni a listába, például olvasást vagy egy szaunázást!
4. Használja ki az utazást
Ha sokat utazik tömegközlekedéssel, az utazás ideje is hasznosan tölthető. Olvasson, válaszoljon néhány e-mailre, vagy készítse elő a napi teendőit. Az ablakon való kibámulás helyett ez a kis idő is nagyban hozzájárulhat a produktivitáshoz.
5. Senki sem tökéletes
Ne törekedjen mindig a tökéletességre, és ne aggódjon, ha egy nap nem sikerül mindent elvégeznie. Nem dől össze a világ. Fontos, hogy ne stresszeljen a kisebb dolgok miatt, és mindig tartson fenn időt az alvásra, hiszen ez alapvetően meghatározza fizikai és mentális jólétét.