1. Figyeljen a teste jelzéseire
A napi 8 óra alvás csak egy ajánlás; minden embernek más a pihenésigénye. Ha Ön napi 6 óra alvás után is kipihentnek érzi magát, ez teljesen rendben van. Az alvást nyugodtan feloszthatja több szakaszra is, ha éjjeli műszak után nehezebben tud hosszabban egyhuzamban pihenni. Hallgasson a teste jelzéseire, és igyekezzen az egyéni alvásciklusainak megfelelően kialakítani a napi pihenést.
2. Alakítsa ki a pihentető hálószoba légkörét
Az alvás minősége nagyban függ a környezet hangulatától. Próbáljon minden fényforrást és zavaró zajt megszüntetni a hálószobában, hogy ideális pihenőkörnyezetet teremtsen. Kerülje a képernyők, például televízió vagy számítógép használatát a hálószobában, mivel a képernyőkből áradó kék fény akadályozza az elalvást. Lehetőleg ne használja a mobiltelefonját lefekvés előtt legalább egy órával.
3. Relaxáció meleg fürdővel és nyugtató teával
Ha hazaérkezés után még nem érzi a fáradtságot, próbálkozzon egy meleg, pihentető fürdővel, amelybe illóolajokat vagy fürdősót is adhat. A relaxáló hatású meleg fürdő segít megnyugodni, ellazulni, és elősegítheti a fáradtságérzet kialakulását. Kiegészítheti a pihenést egy csésze meleg, nyugtató hatású teával, amely még inkább elősegíti a lazítást és a zavartalan alvást.
További tippek
Az alvási nehézségek gyakran valamilyen egészségügyi probléma tünetei is lehetnek, így ha hosszú távon nehezére esik a pihenés, érdemes szakember segítségét kérni. A váltakozó műszakban dolgozók számára különösen fontos az alvásra szánt idő minősége és annak testre szabása.Ha további tanácsokat szeretne, olvassa el cikkünk folytatását, amelyben még több hasznos tippet talál az egészséges alváshoz!